Noć muzeja

Vreme je za Neispričane priče!

Znamo da ovaj deo Noći muzeja mnogo volite, pa smo se zato potrudili da vam i ove godine u najlepšoj majskoj noći ispričamo neke priče koje do sada možda niste čuli.

Iako ste verovatno već mnogo puta prošli pored Fakultet veterinarske medicine - Univerziteta u Beogradu, pretpostavljamo da ste propustili da posetite njegov muzej. Jesmo li u pravi?

Kolekcija pri Katedri za anatomiju prava je riznica koja, pored toga što čuva skelete domaćih i divljih životinja, može da se pohvali neverovatnim eksponatima, kao što su skelet konja koji je prešao Albaniju tokom Prvog svetskog rata - konja vojvode Petra Bojovića - i stolovi napravljeni od legure aluminijuma uzetog s nemačkih aviona oborenih u Drugom svetskom ratu.

Među skoro 1.200 eksponata nalazi se čak i skelet jednog kita koji je davno posetio Beograd!

Ostale neispričane priče možeta videti OVDE.