Noć muzeja, 5. septembar 2020

U ogledalu u Etnografskom muzeju

Od morskih dubina preko evropskih gradova do afričkih tajni, uz velike slikare, pozorišne znalce kao i pisce za velike i male mališane, 18. maja širom Beograda očekuje po mnogo čemu jedinstvena Dečja tura u Noći muzeja!

ETNOGRAFSKI MUZEJ premijeno u Noći muzeja otvoriće izložbu „U OGLEDALU“ Zemaljskog muzeja iz Sarajeva, pokazujući kako je nekada izuzetno luksuzan, a danas omiljeni i sveprisutan predmet kroz istoriju imao važniju ulogu nego što danas pretpostavljamo. Uz najraskošnija, pa i ceo vek stara ogledala iz originalne postavke, za ovu priliku izložba će biti proširena sadržajem u kojem će posetioci biti u prilici da se upoznaju sa ulogom ogledala usvakodnevnom životu - od običaja, narodnih verovanja i praznoverja preko istorijskih do današnjih događaja. Šarmantna MANAKOVA KUĆA sprema se da posetiocima dočara duh Beograda iz nezaboravnih osamdesetih, uz odabir originalnih fotografija noćnog života kultnog Miladina Jeličića Jele, koji je baš na tom mestu 1985. godine napravio izložbu o kojoj se dugo pričalo.