U ogledalu u Etnografskom muzeju

ETNOGRAFSKI MUZEJ premijeno u Noći muzeja otvoriće izložbu „U OGLEDALU“  Zemaljskog muzeja iz Sarajeva, pokazujući kako je nekada izuzetno luksuzan, a danas omiljeni i sveprisutan predmet kroz istoriju imao važniju ulogu nego što danas pretpostavljamo. Uz najraskošnija, pa i ceo vek stara ogledala iz originalne postavke, za ovu priliku izložba će biti proširena sadržajem u kojem će posetioci biti u prilici da se upoznaju sa ulogom ogledala usvakodnevnom životu - od običaja, narodnih verovanja i praznoverja preko istorijskih do današnjih događaja. Šarmantna MANAKOVA KUĆA  sprema se da posetiocima dočara duh Beograda iz nezaboravnih osamdesetih, uz odabir originalnih fotografija noćnog života kultnog Miladina Jeličića Jele, koji je baš na tom mestu 1985. godine napravio izložbu o kojoj se dugo pričalo.