Noć muzeja, 18. maj 2019. od 16:00 do 24:00

Uputstvo za upotrebu Noći muzeja

Sva dešavanja osim Dečje ture traju od 16 do ponoći, sa po nekim izuzetkom:

ico5@2x

Lokacije sa drugačijim radnim vremenom:

BEBI ZOO VRT, ulaz iz Cara Dušana (parking za autobuse)
16.00 - 20.00

 
ico6@2x

Satnice dodatnih programa:

ZONA A

JUGOSLOVENSKA KINOTEKA, Uzun Mirkova 1

U 18.00 i 19.00 Slobodan Šijan - vođenje kroz izložbu
20.30 Razgovor sa publikom: Slobodan Šijan, Slobodan Mijušković, Jovan Čekić

ZADUŽBINA ILIJE M. KOLARCA, Studentski trg 5 

18.00 - 24.00 Pesnici za vas (Ljubivoje Ršumović, Gojko Božović, Tomislav Marinković i drugi)

U 16.30, 18.30 i 20.30 Projekcije u Art bioskopu Kolarac
18.00 - 24.00 Programi u Kolarcu

MUZEJ NARODNOG POZORIŠTA, Dositejeva 2
16.30 Otvaranje

MUZEJ HEMIJSKOG FAKULTETA Univerziteta u Beogradu, Studentski trg 12-16
16.00 - 21.00 Dečje radionice
U 19.00 i 22.00 Šou program

CRVENI KRST SRBIJE, Simina 19
16.00 - 23.00 Radionice

PEDAGOŠKI MUZEJ, Uzun Mirkova 14
16.00 - 21.00 Radionica “Ruku pod ruku sa robotima”
16.00 - 21.00 Reč po reč – igralište! Lagunini pisci za vas

19.00 Koncert učenika srednje muzičke škole "Vojislav Vučković"

BAJRAKLI DŽAMIJA, Gospodar Jevremova 11
Pauza zbog ramazanskih aktivnosti 19.30 - 20.30 i 22.00 - 23.00

BITEF TEATAR, Skver Mire Trailović 1
U 18.00, 20.00 i 22.00 Vođene ture
U 18.45, 20.45 i 22.45 Projekcija filma „Rađanje pozorišta“ Arsenija Jovanovića

DORĆOL PLATZ, Dobračina 59b

U 21.00 i 22.00 Tehuta
23.00 - 02.00 Kid Kimi i DJ Flow After Party

 

ZONA B

PAVILJON CVIJETA ZUZORIĆ, Mali Kalemegdan 1
U 15.45 Bojana Vunturišević i DFhor Svečano otvaranje 16. Noći muzeja

The BOX 2.1 / Kutija 2.1
16.00 - 20.00 Dečji program na svakih sat vremena
U 20.00, 21.00 i 22.00 Izvođenja performansa

VOJNI MUZEJ Kalemegdan bb*
16.00 – 21.00 Radionice mačevanja za decu
20.00 – 24.00 Radionice mačevanja

*Program je na platou, u slučaju kiše program se premešta u galeriju Vojnog muzeja

ZOOLOŠKI VRT GRADA BEOGRADA, Ulaz iz ulice Cara Dušana
16.00 - 20.00 Dečje radionice

ZAVOD ZA ZAŠTITU SPOMENIKA KULTURE GRADA BEOGRADA, Kalemegdan, Gornji grad 14
16.00 - 20.00 Radionica stripa za decu
16.00 – 23.00 Vođene ture na svakih sat vremena
21.00 Stručno vođenje kroz obnovu Spomenika zahvalnosti Francuskoj uz radionicu za odrasle “Sklapamobareljef”

ZONA C

KULTURNI CENTAR BEOGRADA, Trg Republike 5/1; Knez Mihailova 6
U 19.00 ispred KCB-a performans PLASTIC HAS NO FRONTIERS 

Galerija nauke i tehnike SANU, Đure Jakšića 2
16.00 - 21.00 Dečje radionice

MANAKOVA KUĆA, Gavrila Principa 5
Od 20.00 Rok koncert

BEOGRADSKA SINAGOGA „SUKAT ŠALOM“, Maršala Birjuzova 19
Program traje od 21.00 do 24.00
U 21.00 Vođena tura i  razgovor sa Rabinom

ZONA D

RADIO BEOGRAD 2, Hilandarska 2
18.00 - 24.00 Pesnici za vas (Matija Bećković, Ljubomir Simović, Milosav Tešić i drugi)

RADIO BEOGRAD 202
20.00 - 23.00 Program u Studiju 6

16.00 - 24.00 Izložbe Radio Beograda 202

U 21.00 Specijalna debatna muzička „Dvestadvojkina“ emisija iz Studija 6 Radio Beograda

EU INFO CENTAR,Kralja Milana 7
U 16.00  Gradovi Evrope, pogled kroz šarene prozore
U 19.00  Gradovi Evrope, evropske vedute kroz vreme i prostor

DEČJI KULTURNI CENTAR, Takovska 8
16.00 - 21.00 Dečji program

FAKULTET MUZIČKE UMETNOSTI, Kralja Milana 50
U 16.30 i 17.30 Džez ansambli Fakulteta Muzičke umetnosti
U 18.00 i 19.00 Klavirski kvintet Altro senso
U 19.30 Nataša Špaček, klavir i Tanja Obrenović, mecosopran
Od 20.00 Vođene ture o Petru Stojanoviću - Nataša Špaček, autorka izložbe

 

ZONA E

INSTITUT ZA SUDSKU MEDICINU Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu, Deligradska 31a
Za publiku iznad 18 godina. Strogo zabranjeno fotografisanje.
VAŽNO: Ulazak na lokaciju je moguć samo uz obaveznu rezervaciju! Pratite našu FB stranicu za dodatna uputstva.

REPUBLIČKI ZAVOD ZA ZAŠTITU SPOMENIKA KULTURE, Radoslava Grujića 11

16.00 - 21.00 Dečje radionice
Na svaki pun sat stručna vođenja

 

ZONA F

LEGAT PETRA LUBARDE, Iličićeva 1

16.00 - 19.00 Dečje radionice
18.00, 20.00 i 22.00 Projekcije filma „Krš“ Vladimira Todorovića, posvećenog Petru Lubardi
U 20.00 i 22.00 Stručna vođenja

MUZEJ AFRIČKE UMETNOSTI, Andre Nikolića 14

17.00 - 20.00 Dečje radionice
U 17.00, 19.00 i 21.00 Javno vođenje: Evropska kolonizacija i dekolonizacija Zapadne Afrike

MUZEJ CRVENE ZVEZDE, Ljutice Bogdana 1a

18.00 - 19.00 u muzeju će biti prisutni prvotimci generacije ‘79: Dušan Savić, Vladimir Petrović Pižon, Miloš Šestić, Cvijetin Blagojević i Živan Ljukovčanin.

 

 

 

 
ico1@2x

Sve programe možete pretraživati po tipu sadržaja (tagu) i po lokaciji (zonama) a izabrane sačuvati u Mojoj stazi.

Po tagovima:

Neispričane priče
Beograd sa stilom
Istorijska
Savremena
Dečja tura
Muzika
Nauka
Prilaz za osobe sa invaliditetom

Po zonama:

A Dorćol
B Kalemegdan
C Knez Mihailova
D Širi centar
E Bulevar, Slavija, Ruzveltova
F Topčider, Senjak, Dedinje
G Novi Beograd i Zemun

 
ico2@2x

Moja staza

Redovi su sastavni deo svake Noći muzeja, bilo da se ona odvija u Berlinu, Beču ili Beogradu. Kako bi vam ovo veče ostalo u lepom sećanju i kako biste stigli da vidite što više zanimljivih sadržaja koje smo pripremili za vas, predlažemo vam da sami organizujete svoju muzejsku avanturu onako kako vam najviše odgovara, odnosno da sami sačinite svoju stazu. 

Registracija 
Pomoć pri korišćenju staze
Zaboravili ste šifru