Veština koja je prerasla u vrlinu

Ovako izgleda čas koji ne želiš da propustiš – dešava se dva, tri veka unazad, uključuje neverovatne mačeve i na njemu možeš da usavršiš nove veštine i usvojiš neka nova znanja.

U Noći muzeja istorijske lekcije listaćemo vrhovima mača i otkrićemo ti šta se sve i na koji način učilo na času mačevanja iz 18. i 19. veka. Nauči kako se stoji u mačevalačkom stavu, na koji se način pravilno krećemo napred i nazad i od kojih poteza se sastoji osnovni napad!

16.00 - 21.00 Radionice za decu

20.00 – 24.00 Radionice mačevanja   (ŠKOLA ISTORIJSKOG I SCENSKOG MAČEVANJA “PERO”)

*U slučaju kiše program se premešta u galeriju Vojnog muzeja

Plato ispred Vojnog muzeja

Vojni muzej je institucija kulture ministarstva odbrane koja se bavi čuvanjem, obradom, konzervacijom i izlaganjem predmeta vojne provinijencije. Osnovan je ukazom kneza Milana 22. (10.) avgusta 1878. godine. Nalazi se na Kalemegdanu, na Beogradskoj tvrđavi, koja svojom lepotom dominira prostorom Beograda. Njegova stalna postavka obuhvata istoriju srpskog naroda i drugih naroda na Balkanu dugu preko 2000 godina. Stalna postavka obuhvata sve ključne događaje na ovim prostorima sa vojnog aspekta.