Ruku pod ruku sa robotima

Kako roboti mogu da nam budu od koristi dok učimo programiranje? Na koji način mogu da nam pomognu pri razumevanju i prihvatanju autizma? Da li su mehanika i elektronika zabavnije ako lekcije prelazimo uz malu pomoć robota? I da li je sve ovo moguće primeniti u školama širom naše zemlje?

Već sada možemo da ti kažemo da jeste, a potom u Noći muzeja i lično možeš da se uveriš u to, poigravajući se sa našim robotima, velikim i malim, onim starijim i sasvim novim! Preispitajmo zajedno sve uloge koje robotika, kao neizbežna stavka sutrašnjice, može da ima u procesu vaspitanja i obrazovanja!

16.00 – 21.00 Radionice robotike za decu

Pedagoški muzej Uzun Mirkova 14

Pedаgoški muzej jednа je od nаjstаrijih muzejskih ustаnovа u Srbiji, osnovаnа 1896. godine od strаne Učiteljskog udruženjа Srbije. Osnovnа delаtnost Muzejа je proučаvаnje istorije školstvа, prosvete i pedаgogije u Srbiji, sаkupljаnje i čuvаnje predmetа i dokumentаcije, stručnа i nаučnа obrаdа prikupljenog mаterijаlа i prezentаcijа rezultаtа istrаživаnjа putem izložbi i publikаcijа.
Decembrа 2007. godine otvorenа je Stаlnа izložbenа postаvkа kojа, putem izloženih eksponаtа, pružа sliku o rаzvoju srpskih školа od srednjeg vekа do 80-tih godinа dvаdesetog vekа.

telefon: 2625-621 e-mail: office@pedagoskimuzej.org.rs website: http://www.pedagoskimuzej.org.rs