Zamak koji je greškom „završio“ u Vojvodini

U Noći muzeja i ove godine učestvovaće Ruski Krstur otvarajući za posetu vrata neobičnog zamka iz 1913. godine! Reč je o zdanju  zdanja koje je zbog jedne nemarne greške sagrađeno u ovom vojvođanskom selu.

Zamak koji je greškom „završio“ u Vojvodini

U toj zgradi škole iz 1913. godine danas se nalazi sedištve Nacionalnog saveta Rusina, pa će Noć muzeja poslužiti kao dobar povod i za upoznavanje sa njihovom kulturom, raskošnom narodnom nošnjom i izvanrednim kulinarskim poslasticama.

Nišlije će u Muzeju zdravstvene kulture biti u prilici da pogledaju čime su pacijenti lečeni u 19. i 20. veku, dok će u Irigu u Noći muzeja svoja vrata otvoriti rodna kuća našeg čuvenog glumca Borislava Mihailovića Mihiza.

Galerija Milene Pavlović Barili za Noć muzeja priprema izložbu „Milenina dvorska vizura“ sačinjenu od dvanaest karikature ove umetnice koje su nastale dok je živela na dvoru svog rođaka kralja Aleksandra Karađorđevića.

Šesnaesta Noć muzeja održaće se 18. maja sve od 16 časova do ponoći, a šta te sve čeka u gradovima širom Srbije možeš da pogledaš OVDE.