Ponizna Sofija i ljubavne priče

Od novčića kovanog na obali Dunava u vreme Rimljana do misteriozne razglednice koja je pre više od sto godina putovala iz Beograda za Veliko Gradište kretaće se izložba „Od Hadrijana do ponizne Sofije“ koju priprema Narodni muzej Veliko Gradište.

Ponizna Sofija i ljubavne priče

Priče koje dele ova dva nesvakidašnja predmeta na jedinstven način uobličio je naš čuveni strip crtač Aleksa Gajić. On će u Noći muzeja, između ostalog, predstaviti neobičnu strip kutiju za premotavanje cela dva milenijuma koja dele Hadrijana i Sofiju.

Narodni muzej Šabac u Noći muzeja predstaviće se nesvakidašnjom izložbom „Kako smo se voleli“, koja donosi sedam priča o ljubavi iz prošlosti i jednu iz budućnosti, vezanih za intrigantne predmete iz muzejskih zbirki.

Od priče o bračnoj ljubavi Starih Rimljana do specifičnih šabačkih priča, poput one o slikaru Stevanu Čaliću i njegovoj supruzi, okosnicu ove izložbe čini opširno istraživanje o različitim aspektima i modelima partnerske ljubavi.

Šesnaesta Noć muzeja održaće se 18. maja sve od 16 časova do ponoći, a šta te sve čeka u gradovima širom Srbije možeš da pogledaš OVDE.