Neispričane priče širom Beograda

U Beogradu će tokom Noći muzeja, 18. maja sve od 16 časova do ponoći, publika moći da obiđe oko šezdeset lokacija širom grada, od kojih će mnoge svoja vrata za širu javnost otvoriti samo ove večeri.

Neispričane priče širom Beograda

Po svojoj ekskluzivnosti posebno se izdvaja tura Neispričane priče, koja se već tradicionalno realizuje u saradnji sa nacionalnim sponzorom, kanalom Viasat History.

U okviru ove ture posetioci će moći da osete dašak slobode hipi ere i kultnog Vudstoka, biće u prilici da se upoznaju sa Beogradom iz vremena Kraljevine Jugoslavije, preispitaju sve što znaju o jedinstvenim spomenicima kulture – starim prestoničkim kafanama ili pak da uživaju u duhu slobode koji je obojio beogradski noćni život osamdesetih godina prošlog veka.

Kroz poigravanje sa sujevjerjima, običajima, lepotom i taštinom, posetioci Etnografskog muzeja moći će da istraže raskošni svet ogledala, preispitaju umetničke slobode na sceni Bitef teatar, a nešto drugačije putovanje iza kulisa prirediće i Fakultet muzičke umetnosti.

Više informacija o programu u Beogradu otkrićemo već za koji dan OVDE.