Noć muzeja, 19. maj 2018. od 17:00 do 01:00

Uputstvo za upotrebu Noći muzeja

Sva dešavanja osim Dečje ture traju od 17 do 01 čas, sa po nekim izuzetkom :)

ico5@2x

Lokacije sa drugačijim radnim vremenom:

Bebi ZOO vrt, ulaz iz Cara Dušana (parking za autobuse)
Od 17.00 do 20.00h 

NOVO GROBLJE, Ruzveltova 50 
Od 17.00 do 24.00h 

BEOGRADSKA NADBISKUPIJA, Svetozara Markovića 20   
Od 17.00 do 24.00h 

 
ico6@2x

Satnice dodatnih programa:

INSTITUT ZA UMETNIČKU IGRUBulevar vojvode Mišića 43
Od 19.00 do 20.30 koreografija "Mara/Sad"

RIMSKI BUNAR, Kalemegdan
U 20.00, 21.00, 22.00 i 23.00 izvođenje predstave „Sarajevo-Terezin –Sarajevo“

ART KOMUNA – DORĆOL PLATZ, Dobračina 59 b
U 19.00 Otvoreno o uličnoj umetnosti – razgovori i debate umetnica i posetilaca
Od 22.00 Muzički program

UK PAROBROD, Kapetan Mišina 6a
Od 19.00 do 22.00 Smesti se u prvi red i posmatraj pravu malu modnu fotografsku sesiju inspirisanu Koko Šanel, u kojoj ćeš moći da učestvuješ!

MUZEJ NARODNOG POZORIŠTA, Dositejeva 2
Od 19.00 do 22.00h Fotografiši se sa Belom i Crnom labudicom

PEDAGOŠKI MUZEJ, Uzun Mirkova 14
Od 19.00 do 20:30 Dečja radionica: crtanje na pergamentu

MUZEJ HEMIJSKOG FAKULTETA, Univerziteta u Beogradu, Studentski trg 12-16
Od 17.00 do 21.00 Dečji program OBDANIŠTE KOD HEMIČARA
U 18.00 i 22.00 Urnebesno–hemijski šou
U 19.00 Predavanje: Naukom protiv šarlatana – istine i zablude o vakcinama i antibioticima
U 20.00 Predavanje: Anabolički steroidi- O veličini koja nije važna, kosmatim ljudima koji se leče od ćelavosti i o tome šta povezuje Bena Džonsona i fudbalerke koje je udario grom

GALERIJA HAOS - Fondacija za crtež, Dositejeva 3
Od 18.00 do ponoći Fransoaz Emanažer štampa i potpisuje grafike.
U 17.00, 19.00, 21.00 i 23.00 Vođenje kroz izložbu

UMETNIČKI PAVILJON CVIJETA ZUZORIĆ, Tadeuša Košćuška 14 
Od 17.00 do 21.00 Dečja radionica mačevanja
Od 21.00 do 01.00 Radionica mačevanja za odrasle

ZAVOD ZA ZAŠTITU SPOMENIKA KULTURE GRADA BEOGRADA, Kalemegdan, Gornji grad 14
Od 17.00 do 21.00 Dečja radionica „Mali arheolog“
Od 17.00 do 21.00 Dečja radionica „Nasleđe za decu“
U 20.00 i 22.00 Šta je krila česma? Stručno vođenje arheologa od zgrade Zavoda do rimskog bedema i česme Mehmed-paše Sokolovića.
Od 22.00 do 01.00 DJ Chavo Loco pušta muziku na platou ispred ulaza u Zavod. 

BEOGRADSKA TVRĐAVA, Muzički paviljon
Od 20 do 21.30 Koncert hora i džez orkestra Muzičke škole „Stanković“, u  Muzičkom paviljonu. 

KUĆA LEGATA, Knez Mihailova 46
Od 17.00 do 21.00 Dečja LEGArT radionica „Vajanje neobičnih oblika“
Od 17.00 do 22.00 Dokumentarni filmovi o Olgi Jančić

GALERIJA NAUKE I TEHNIKE SANU, Đure Jakšića 2
Od 18.00 do 22.00 LJUBAV NA PRVI MIRIS. Isprobaj mirise različitih etarskih ulja, upoznaj se s pravim 

GALERIJA SINGIDUNUM, Knez Mihailova 40
Od 17.00 do 21.00 Dečja radionica "U društvu princeza i vitezova"

RUSKI DOM, Kraljice Natalije 33
U 19.00, 20.00 i 21.00 Koncert Gudača Svetog Đorđa

KULTURNI CENTAR BARAKA, Makedonska 42 (ulaz iz Nušićeve)
Od 17.00 do 01.00 Projekcije filma „Buđenje pacova“
U 18.30 i 20.30 Koncert

RADIO BEOGRAD 2, Hilandarska 2, Beograd
18.00, 20.00 i 22.00 Stručno vođenje kroz zgradu i izložbu
Od 21.00 do 23.00 Beograd 202 priređuje Otvoreni studio. Muziku 60, 70, 80. godina XX veka izvodiće: Nada Pavlović i pijanista Dušan Jovanović, Srđan Marjanović, Ljuba Ninković, Frano Lasić i Dušan Svilar.

GALERIJA RTS, Takovska 10
U 18.00 Predstavljanje monografije o slikaru Mikanu Aničiću koju potpisuje likovni kritičar Dejan Đorić.
U 19.00 i 21.00 Stručno vođenje kroz izložbu

GALERIJA SULUJ, Terazije 26/II sprat
U 21.00 Performans Koste Bunuševca

NARODNA BIBLIOTEKA SRBIJE, Skerlićeva 1 
U 17.00, 19.00 i 21.00 - Kreativna radionica kaligrafije
U 18.00 Koncert: Majski Master artovci. Program: Šopen, Paganini, Krajsler...
U 21.00, 22.00 i 23.00 - Druženje sa Batom Kneževićem
U 20.00 Koncert: Zvučne zrake i performans „telesnih udaraljki“

FAKULTET VETERINARSKE MEDICINE – ANATOMSKI MUZEJ, Bulevar oslobođenja 18
Od 17.00 do 21.00 Dečji sadržaj: Digitalna slagalica za male veterinare

CRKVA SVETI ANTO PADOVANSKOG, Bregalnička 14 (ulaz iz Pop Stojanove 13)
Od 20.00 do 22.00 Književno veče sa gosp. Ivanom Sokač i prijateljima

JAVNI AKVARIJUM I TROPIKARIJUM BEOGRAD - UDRUŽENJE „AQUARIA LIFE, Milenka Vesnića br.3
Od 17.00 do 21.00 Dečja radionica:ZARONIMO U NEPOZNATE PREDELE

MUZEJ AFRIČKE UMETNOSTI, Andre Nikolića 14
Od 17.00 do 21.00 Dečja radionica „Fantastične forme afričkih maski“

LEGAT PETRA LUBARDE, Iličićeva 1
Od 17.00 do 21.00 Dokumentarni filmovi o Petru Lubardi 
U 19.00 Stručno vođenje kroz aktuelnu postavku u Legatu Petra Lubarde

 
ico1@2x

Sve programe možete pretraživati po tipu sadržaja (tagu) i po lokaciji (zonama) a izabrane sačuvati u Mojoj stazi.

Po tagovima:

Neispričane priče
Beograd sa stilom
Istorijska
Savremena
Dečja tura
Muzika
Nauka
Umetnik je prisutan
Prilaz

Po zonama:

A Dorćol
B Kalemegdan
C Knez Mihailova
D Širi centar
E Bulevar, Slavija, Ruzveltova
F Topčider, Senjak, Dedinje
G Novi Beograd i Zemun

 
ico2@2x

Moja staza

Redovi su sastavni deo svake Noći muzeja, bilo da se ona odvija u Berlinu, Beču ili Beogradu. Kako bi vam ovo veče ostalo u lepom sećanju i kako biste stigli da vidite što više zanimljivih sadržaja koje smo pripremili za vas, predlažemo vam da sami organizujete svoju muzejsku avanturu onako kako vam najviše odgovara, odnosno da sami sačinite svoju stazu. 

Registracija 
Pomoć pri korišćenju staze
Zaboravili ste šifru