Noć muzeja

Vrtoglavica, foto - sekvence Slobodana Šijana

Filmofili sa istančanim ukusom imaće priliku da istraže na koji način je naš legendarni reditelj Slobodan Šijan, tragom Hičkokovih kultnih filmova, povezao Beograd i Holivud. Filmska poslastica koja se ne propušta!

Prizemlje Jugoslovenske kinoteke, Uzun Mirkova 1Projekcije filma VRTOGLAVICA / VERTIGO Alfreda Hičkoka u maloj sali u suterenu od 16.00, 18.15 i 20.30 (odnosno posle razgovora)Vođenje kroz izložbu, Slobodan Šijan od 18.00 i 19.00

Razgovor sa publikom oko 20.30 (posle projekcije od 18.15 a pre projekcije od 20.30): Slobodan Šijan, Slobodan Mijušković, Jovan Čekić

Jugoslovenska kinoteka Uzun Mirkova 1

Jugoslovenska kinoteka je osnovana 1949. godine i danas spada u ustanove kulture od posebnog značaja Republike Srbije. Satoji se od Arhiva, Muzeja - bioskopa i Biblioteke. Jugoslovenska kinoteka je jedan od osnivača i stalni član FIAF-a (Međunarodne federacije filmskihj arhiva) u okviru koga aktivno učestvuje od 1951. godine i ACE-a (Evropske asocijacije filmskih arhiva)U Arhivu jugoslovenske kinoteke čuva se oko 100.000 naslova iz više od 140 zemalja. Kolekciju čine i pozitiv kao i negativi filmova a od posebnog značaja je i kolekcija tzv nitratnih filmova koji se nalaze na zapaljivim trakama i koja je jedna od najvećih na svetu. U Muzeju jugoslovenske kinoteke održavaju se redovne projekcije u dve sale i godinšnje se prikaže oko 1000 filmova, od kojih oko 100 do 150 premijerno u saradnji sa festivalima, ambasadama i inostranim kulturnim centrima.Biblioteka jugoslovenske kinoteke je najveća filmska biblioteka u ovom delu Evrope i sadrži više od 25.000 knjiga i časopisa.

telefon: 011/2622-555 e-mail: kinoteka@eunet.rs website: http://www.kinoteka.org.rs|www.kinoteka.org.rs

U okolini

2 Koncert učenika srednje muzičke škole "Vojislav Vučković"
Koncert učenika srednje muzičke škole "Vojislav Vučković" Pedagoški muzej