Noć muzeja

Luda naučna igraonica - Naučni centar

Veksikologija u MAU: Radionica za decu i mlade (7+) Od 17.00 do 20.00

Za ljubav prema nauci nikad nije rano! Poigraj se sa našim zabavnim eksponatima, ispitaj ih iz svih uglova i otkrij koje naučne zakone krše, a koje ponosno dokazuju i pokazuju.

Muzej nauke i tehnike Skenderbegova 51

Cilj Muzeja je zaštita naučno-tehničke baštine na teritoriji Srbije. Osim prikupljanja, istraživanja i zaštite tehničkih kulturnih dobara, zadatak Muzeja je i njihovo predstavljanje javnosti u cilju podizanja naučno-tehničke kulture, kao i popularizacija nauke i savremenih naučnih dostignuća. Muzej je osnovan 6. oktobra 1989. godine. Krajem 2005. godine, Muzeju nauke i tehnike, odlukom Vlade Republike Srbije, dodeljena je zgrada bivše termocentrale na Dorćolu.

telefon: 011 3037 850 e-mail: mnt@muzejnt.rs website: http://www.muzejnt.rs|www.muzejnt.rs

U okolini

2 Koncert učenika srednje muzičke škole "Vojislav Vučković"
Koncert učenika srednje muzičke škole "Vojislav Vučković" Pedagoški muzej