Čačak

Umetnička škola u slobodnom prostoru

Tri programa realizovaće se na tri lokacije u gradu.

Prvi je u prostoru Narodnog muzeja grada Čačka pod nazivom „Portreti čitaoca“. Radovi učenika inspirisani kulturom čitanja u 21 veku, kroz portrete na tekstu ispituju odnos prema knjizi i čitanju.

Drugi je  izložba radova nastalih u okviru stručne nastava koji će biti izloženi u izlozima butika na gradskom šetalištu.

Treći program je crtanje kopija slika Nadežde Petrović i Bogića Risimovića Risima pastelnim bojama i kredama na pločnicima Gradskog trga.

Mašinsko-saobraćajna škola Čačak, Umetničko odeljenje Dr Dragiše Mišovića br. 146

Umetničko odeljenje Mašinsko-saobraćajne škole postoji od 2008. godine i uspešno se bavi obrazovanjem mladih u području rada Kultura, umetnost i javno informisanje na obrazovnim profilima Drvorezbar, Klesar i Konzervator kulturnih dobara. Aktivno učestvuje na lokalnoj kulturnoj sceni kroz izložbe, kolonije i druge umetničke projekte, organizovanjem predavanja i izložbi mladih umetnika u ateljeima Umetničkog odeljenja, organizovanjem i učešćem u tribinama tematski vezanim za umetnost i besplatnih likovnih radionica za osnovce.

telefon: 060 450 3335 e-mail: umetnost@mssca.edu.rs website: