Kosjerić

Marko Kraljević i srednjovekovno viteštvo

Javno-edukativni čas na temu srednjovekovnog viteštva i Marka Kraljevića

Marko Kraljević i srednjovekovno viteštvo

Marko Aleksić, arheolog, istoričar, kustos, autor knjiga „Srpski viteški kod“ i „Marko Kraljević – čovek koji je postao legenda“ predstaviće, pre svih, učenicima osnovnih škola iz Kosjerića, kroz tematsko-edukativni čas biografije velikih istorijskih ličnosti srednjovekovne Srbije pričom o nastanku, delovanju i slavi srpskog viteškog reda. Kao najintrigantnija i najbogatija biće im životopisana biografija najslavnijeg srpskog junaka Marka Kraljevića prateći paralelno i istorijski i epski okvir u kojem se ličnost i lik Marka Kraljevića našla u istoriji našeg naroda.

KUD „Dukat“ Olge Grbić 5

KUD „Dukat“ iz Kosjerića osnovan je 1995. godine kao društvo za scensko-umetniču delatnost. Osim scensko-umetničke delatnosti, Društvo priključuje svom radu i aktivnost na polju afirmisanja i baštinjenja srpske folklorne tradicije, i to osnivanjem muške i ženske grupe starog pevanja u Srba. „Dukat“ je učesnik mnogih manifestacija širom zemlje i osvajač brojnih priznanja. Poseban kurizitet KUD-a „Dukat“ je prva srpska etno opera „Vođevena“ i etno opereta „Ružino polje“. Pored ovih, u KUD-u svoje aktivnostii sprovode i književna, plesna, filmska i druge sekcije.

telefon: 064/334-77-54 e-mail: prosutiiznutra@gmail.com website:

U okolini