Užice

Izložba SRBIJA – RUSIJA, JUGOSLAVIJA – SSSR

Izložba SRBIJA – RUSIJA,  JUGOSLAVIJA – SSSR

Izložbu čine arhivska dokumenta i fotografije, a priređena je povodom 180-te godišnjice diplomatskih odnosa.

Izložba SRBIJA – RUSIJA,  JUGOSLAVIJA – SSSR  predstavlja bogate diplomatske odnose između pomenutih država, koji se protežu kroz dva veka i koji su prolazili kroz različite faze, zavisno od međunarodnih okolnosti. Autori izložbe su dr Aleksej Timofejev, dr Goran Miloradović i dr Aleksandar Životić.

Istorijski arhiv Uzice Žička 17

Istorijski arhiv u Užicu je institucija regionalnog karaktera, koja ima nadležnost na teritoriji 10 opština Zlatiborskog okruga. Osnovan je 1948. godine. Osnovna delatnost ustanove je zaštita, sređivanje, obrada i publikovanje arhivske građe. Kao poseban vid prezentacije arhivskih fondova su izložbe i publikacije.

telefon: 031 513 484 e-mail: arhivue@ptt.rs website: