Noć muzeja, 19. maj 2018. od 17:00 do 01:00

Zvezde crtanih filmova u Zoo Vrtu

Da li znate ko je bio mačak Feliks, a ko je Miki Maus? Dođite da vas upoznamo s prvim junacima animiranih filmova – životinjama koje su ujedno i stanovnici našeg zoološkog vrta! Uz to se družite i sa zoološkim noćobdijama, dragim nokturnim životinjama koje nemaju problem da otvore oči u svakoj noći, pa i u Noći muzeja! Kada i na koji način nalaze hranu, koliko dobro vide i kako koriste ostala čula tokom noći, saznaj na posebno osmišljenoj radionici za najmlađe ljubitelje Noći muzeja.

Trajanje programa je od 17 do 20 časova

Bebi ZOO vrt Mali Kalemegdan 8

Bebi ZOO vrt, ulaz iz Cara Dušana (parking za autobuse).

Osnovan daleke 1936. godine, Beogradski zoo-vrt bio je i ostao ponos naše prestonice. Beogradski zoološki vrt već godinama predstavlja jedno od kultnih mesta našeg grada. Kroz njegove kapije godišnje prođe više stotina hiljada posetilaca, najčešće pripadnika mlađe populacije: dece predškolskog uzrasta, učenika osnovnih i srednjih škola, studenata. Razume se, česti posetioci Vrta su i oni nešto stariji ljubitelji životinja, kako iz naše zemlje tako i inostranstva. Stalni stanovnici vrta su retke i ugrožene vrste životinja celog sveta kao što su: tukani, sibriski tigar, lemuri, merkati, oramgutani, žirafa, zebra, lav I mnogi drugi.