Noć muzeja, 19. maj 2018. od 17:00 do 01:00

Noć muzeja, 19. maj 2018. od 17:00 do 01:00

Svetle reči u Vukovom Rječniku

Muzej jezika i pisma u Tršiću 18.00 časova

U Noći muzeja u Muzeju jezika i pisma u Tršiću ove godine imamo povod da slavimo dve pobede: 200 godina od objavljivanja Vukovog Rječnika i prvu godinu proslavljanja Međunarodnog dana (i meseca) svetlosti. Tim povodom pokušaćemo da kroz reči iz Rječnika osetimo svetlost na način na koji su je ljudi doživljavali i opisivali u periodima koji su prethodili zapisima Vuka Stefanovića Karadžića a koji su bili potpuno različito osvetljeni u odnosu na period u kome mi živimo. Svetlost nikada nije bila samo fizički pojam koji se kroz vreme razvija već je uvek i deo sveprisutnog sistema vrednosti koji ga menja. Pozivamo vas da podelimo reči koje svetle, sijaju, zrače, sjaje, tinjaju, blistaju, svetlucaju, gore...