Noć muzeja, 19. maj 2018. od 17:00 do 01:00

Putujte s nama u srpski srednji vek

Na krilima ćirilice poleti kroz vreme i saznaj nešto novo o našem pismu i srpskom kulturnom nasleđu, o ornamentima i slovima. Od 21 čas pridruži se umetnici Oliveri Milunović, koja će te provesti kroz svoju izložbu i upoznati sa čarima srednjeg veka.

Od 17.00 do 21.00 Dečja radionica "U društvu princeza i vitezova"

Srpski srednji vek, Nemanjići, princeze i vitezovi... Sve to čeka te u Noći muzeja! Obuci svoje omiljene srednjovekovne junake, osmisli svoju krunu, postani hrabra kraljica ili neustrašivi kralj.

Galerija Singidunum Knez Mihailova 40

Galerija "Singidunum" je izložbeno-prodajna galerija ULUPUDS-a, osnovana 1980.godine. U donjem nivou se odvija godišnji program samostalnih, grupnih i sekcijskih izložbi članova ULUPUDS-a. U gornjem nivou se nalaze prodajni eksponati članova ULUPUDS-a: slike, grafike,ikone, ilustracije, slikana svila, tekstil, modni detalji, skulpture, eksponati od keramike, lampe, suveniri.

telefon: 011 21 85 323 e-mail: singidunum@ulupuds.org.rs website: http://www.ulupuds.org.rs