Noć muzeja, 19. maj 2018. od 17:00 do 01:00

Bela Crkva

Noć muzeja, 19. maj 2018. od 17:00 do 01:00

Ptice i leptiri Bele Crkve

Opština Bela Crkva, oivičena Karpatima i mnoštvom raznovrsnih ekosistema, predstavlja pravi refugijum flore i faune koja je uspela da opstane i pobedi neadekvatne klimatske promene i uslove.
Sačuvana je reliktna panonska flora i fauna koja jasno oslikava strukturu ugroženih i prioritetnih tipova staništa.
Prisustvo pojedinih biljnih i životinjskih vrsta na teritoriji opštine Bela Crkva uslovilo je prepoznavanje važnosti i očuvanosti ovog predela i stavljanje pod zaštitu u okviru dva zaštićena područja: Specijalnog rezervata prirode ''Deliblatska peščara'' i predela izuzetnih odlika ''Karaš- Nera''.
Autor izložbe je Emanuel Veverica, amater - ornitolog i ljubitelj leptira i vilinih konjica. Par godina unazad se aktivno bavi beleženjem značajnih podataka za opštinu Bela Crkva kada su u pitanju ptice, leptiri i vilini konjici.