Noć muzeja, 19. maj 2018. od 17:00 do 01:00

Subotica

Noć muzeja, 19. maj 2018. od 17:00 do 01:00

Pobeda nad zaboravom - Šta znamo o starim zanatima? A feledés feletti győzelem - Mit tudunk a népi kismesterségekről?

Otvaranje izložbe: Pobeda nad zaboravom -Šta znamo o starim zanatima?

17:30 Predstavljanje starog zanata za obradu i  upotrebu kože. Eksponati su alati i proizvodi  iz radione kznara preduzetnika Farkaš Tibora.

Nastup dečije plesačke grupe iz „Népkör” Subotica.

Izvedba narodnih pesama – Muzička škola Subotica.

Poseta tkačke i grnčarske radione

VMF Dože Đerđa 17

VMF je osnovano 1995 g. radi upoznavanja , očuvanja i popularizacije mađarske narodne tradicije, umetnosti.

Osnovne delatnosti su obuke,kampovi,stručni skupovi, izložbe, publikacije.

Naše udruženje je jedina organizacija u okruženju koja organizuje obuke na temu izvorne narodne umetnosti (narodna radinost /tkanje, vez, grnčarstvo, izrada čipke, priprema i ukrašavanje narodnih nošnji, ukrašavanje jaja, izrada medenjaka, i sl./). Kompletna obuka se odvija sa fondom od 280 časova (140 časova osnovna obuka  tj. 1. god. + 140 časova II.godina). Ovi kursevi se odvijaju u vidu teoretskog i praktičnog obrazovanja uz stručnu pomoć domaćih i stranih (mađarskih) profesionalaca. Polaznik koji na kraju prve godine položi  završni ispit, dobija odgovarajući sertifikat kojom stiče pravo upisa na drugu godinu. Po završetku obuke organizuje se izložba od radova polaznika obuke.

Deo naše delatnosti su konkursne izložbe naizmenično jedne godine za vezilje a naredne godine za tkalje.

Svakog leta se organizuje  tematski letnji kamp starih zanata.

telefon: 024 530 866 e-mail: vmf@vmf.org.rs website: http://www.vmf.org.rs