Noć muzeja, 19. maj 2018. od 17:00 do 01:00

Bačka Topola

Noć muzeja, 19. maj 2018. od 17:00 do 01:00

Kompleks Umetničke kolonije na obali Bačkotopolskog jezera

15:30—17:30 Dečja radionica spretnih ruku učiteljice Margite Šinkovič-Buda.

19:00 Otvaranje izložbe organizovane povodom II Opštinske smotre likovnog stvaralaštva amatera.

20:00 Koncert kamerne muzike.

Dom kulture opštine Bačka Topola Glavna 12

Dom kulture opštine Bačka Topola organizuje gostovanja pozorišnih predstava i muzičkih koncerata za decu i odrasle na srpskom i na mađarskom jeziku. Svake godine je domaćin opštinskim smotrama horova, folklora i orkestara za decu i za odrasle. Bavi se i prikazivanjem bioskopskih filmova. U sklopu ustanove imamo bioskopsku salu sa 223 sedišta, i uskoro će se završiti renoviranje pozorišne sale sa 360 sedišta. U izložbenoj sali se održavaju izložbe akademskih slikara, slikara amatera, etno druženja, seminari i okrugli stolovi. Stalne postavke u Zavičajnoj kući i Kolarsko-kovačkoj radionici stoje na raspolaganju posetiocima od proleća do jeseni. Od ove godine Dom kulture upravlja i zgradom Umetničke kolonije na obali bačkotopolskog jezera, gde postoji mogućnost organizovanja kulturnih manifestacija i umetničkih kampova.

telefon: 024/713-515 e-mail: kultura@stcable.net website: http://www.domkulturebt.org