Noć muzeja, 19. maj 2018. od 17:00 do 01:00

70 svećica za Zastava film

Prava filmska poslastica za ljubitelje sedme umetnosti! Vojnofilmski centar "Zastava film" slavi 70 godina postojanja i poziva te na veliku rođendansku žurku. Uz brojne projekcije filmova koji beleže slavne trenutke ispred kamere, kao i one manje poznate dogodovštine koje su se dešavale na snimanjima naših čuvenih filmova, čekaju te i stare filmske kamere, rekviziti sa snimanja i brojna druga iznenađenja!

Vojni muzej Kalemegdan bb

Vojni muzej je institucija kulture ministarstva odbrane koja se bavi čuvanjem, obradom, konzervacijom i izlaganjem predmeta vojne provinijencije. Osnovan je ukazom kneza Milana 22. (10.) avgusta 1878. godine. Nalazi se na Kalemegdanu, na Beogradskoj tvrđavi, koja svojom lepotom dominira prostorom Beograda. Njegova stalna postavka obuhvata istoriju srpskog naroda i drugih naroda na Balkanu dugu preko 2000 godina. Stalna postavka obuhvata sve ključne događaje na ovim prostorima sa vojnog aspekta.

telefon: 011 33 44 408 e-mail: vojnimuzej@mod.gov.rs website: http://www.muzej.mod.gov.rs