Noć muzeja, 19. maj 2018. od 17:00 do 01:00

Jagodina

Noć muzeja, 19. maj 2018. od 17:00 do 01:00

Izložba fototehnike iz zbirke Zavičajnog muzeja

Program ovogodišnje Noći muzeja posvećen je fotografiji čime će se obeležiti 170 godina od zvaničnog objavljivanja ovog pronalaska. Koliko dugo postoji fotografija, toliko traje i rad na usavršavanju aparata i opreme za fotografisanje. Kako je nastala fotografija, kako je nekada izgledala i kako se razvijala fototehnika pokazaćemo posetiocima na izložbi fotoaparata i kamera iz zbirke Zavičajnog muzeja.

Izložba fototehnike iz zbirke Zavičajnog muzeja
Zavičajni muzej Jagodina Kneginje Milice 82

Zavičajni muzej u Jagodini je regionalni muzej, kompleksnog tipa koji ima nadležnost nad gradom Jagodina i opštinama Svilajnac, Despotovac i Rekovac. Osnovan je 1954. godine. Smešten je u zgradi nekadašnjeg Sokolskog doma koji je sagrađen 1935. godine po projektu arhitekte Momira Korunovića.

Početkom 2011. godine otvorena je nova stalna postavka na kojoj su po tematskim celinama izloženi predmeti koji reprezentuju istoriju i kulturu ovog dela Pomoravlja.

telefon: 035 231 328 e-mail: jagmus@open.telekom.rs website: