Noć muzeja

VAŽNO OBAVEŠTENJE

Odlažemo Noć muzeja do daljeg, i zajedno sa muzejima pomažemo građanima u nevolji.Zbog vanredne situacije u kojoj se Srbija nalazi, manifestacija Noć muzeja, koja je po 11. put trebalo da se održi 17. maja širom Srbije, odlaže se do daljeg.Novi datum kada će muzeji i institucije kulture širom zemlje otvoriti svoja vrata i prikazati sve na čemu se do sada vredno radilo biće naknadno saopšten, kada se stabilizuje i situacija u zemlji.

Noć muzeja poziva sve posetioce u Beogradu i Novom Sadu, da se pridruže akciji pomoći građanima u nevolji. U subotu, 17. maja, određeni muzeji u Beogradu i Novom Sadu će biti otvoreni, kako bismo svi zajedno pomnogli građanima u nevolji.

Oni koji mogu, neka ponesu sve: od flašice vode do konzerve hrane, ćebadi, sredstava za higijenu, obuće i garderobe… U Beogradu će, od 18-21 sat, građani svoj doprinos moći da ostave u:

Etnografskom muzeju (Studentski trg 13), Kolarčevoj zadužbini (Studentski trg 5), Pozorištu Boško Buha (Trg republike 3), Medija centru Odbrana (Braće Jugovića 19), Železničkom muzeju (Nemanjina 6), Istorijskom muzeju Srbije (Trg Nikole Pašića 11), Muzeju nauke i tehnike (Skenderbegova 51), Vojnom muzeju (Kalemegdan bb), Zavodu za zaštitu spomenika kulture grada Beograda (Kalemegdan 14), UK Parobrod (Kapetan Mišina 6a), Kući legata (Knez Mihailova 46), Institutu Servantes (Čika Ljubina 19), Muzeju grada Beograda – Konak kneginje Ljubice (Kneza Sime Markovića 8), Muzeju primenjene umetnosti (Vuka Karadžića 18), Kulturnom centru Beograda (Trg republike 5), Turističkoj organizaciji Srbije (Čika Ljubina 8), Muzeju FK Crvena Zvezda (Ljutice Bogdana 1a), Republičkom hidrometeorološkom zavodu – Opservatoriji u Karađorđevom parku (Bulevar oslobođenja 8) , Narodnoj biblioteci Srbije (Skerlićeva 1), Muzeju Nikole Tesle (Krunska 51), FIAT centru (Bulevar Despota Stefana 12), Kući kralja Petra (Vase Pelagića 40), Austrijskom kulturnom forumu – Ambasadi Austrije (Kneza Sime Markovića 2), Muzeju PTT-a (Majke Jevrosime 13), Galeriji Fakulteta likovnih umetnosti (Knez Mihailova 53), Salonu Muzeja savremene umetnosti (Pariska 14), Domu omladine (Makedonska 22), Filološkom fakultetu (Studentski trg 3) i Zgradi Protokola - Kući kulture (Terazije 34).

Novosađani će svoj doprinos za pomoć ugroženim stanovnicima Srbije moći da ostave od 10 do 18 sati u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine (Dunavska 37), Studiju M (RTV RNS, Ignjata Pavlasa 3), Turističkoj organizaciji grada Novog Sada (Jevrejska 10), Američkom kutku (Petra Drapšina 3) i poslovnici OTP banke (Bulevar Mihajla Pupina 6) kako bi Crveni krst grada Novog Sada ovu pomoć preuzeo.