Noć muzeja

Ljubav

Ovogodišnja, 17. Noć muzeja, koja će se održati 16. maja 2020. godine, baviće će se emocijom koja predstavlja univerzalnu vrednost kroz istoriju i umetnost.

Pri spomenu reči ljubav, mnogi instiktivno pomisle na romantičnu, strastvenu, bajkovitu, glamuroznu i ostvarenu ljubav. Međutim, stvarnost je drugačija, a vrste ljubavi koje osećamo se razlikuju od čoveka do čoveka.

Ljubav stalno pokazuje svoja različita lica i manifestuje se na mnogo načina: ljubav koja je srećna, ona za kojom se čezne, neshvaćena ljubav, mržnja, višestrana, transrodna, ljubav prema deci, prema planeti Zemlji….i mnoge druge. Pesnici, slikari, vajari, kompozitori i drugi umetnici su se oduvek bavili ljubavnim ekspresijama, te se ljubav kroz umetnost najbolje izražavala.