Noć muzeja

Hipi boje Vudstoka

Od morskih dubina preko evropskih gradova do afričkih tajni, uz velike slikare, pozorišne znalce kao i pisce za velike i male mališane, 18. maja širom Beograda očekuje po mnogo čemu jedinstvena Dečja tura u Noći muzeja!

Šareni i slobodniji svet hipi ere posetioci će moći da otkriju samo tokom Noći muzeja u GALERIJI ULUS kroz postavku „VUDSTOK – POSLEDNJA UTOPIJA“. Pola veka od najslavnijeg festivala je odlična prilika da se podsetimo koliko je veliku ulogu Vudstok imao u osvajanju umetničkih, političkih, seksualnih i ekoloških sloboda. Za potpuni doživljaj ove epohe tu su nezaobilazna muzika, otkačena moda, hipi četvorotočkaš, kao i brojni drugi segmenti umetnosti, koji su obeležili ovaj pokret.