Noć muzeja, 20. maj 2017. od 17:00 do 01:00

The International Belgrade Singers

Ovom prilikom najavljujemo nastup hora "The International Belgrade Singers" i pozivamo vas da ih zajedno slušamo u Noći muzeja, u subotu, 20. maja od 16:30 na platou ispred Umetničkog paviljona Cvijeta Zuzorić.

Hor "The International Belgrade Singers", osnovan je februara 2012. godine, pod pokroviteljstvom ambasade Kanade u Srbiji. Sastav hora je  mešovit i članovi dolaze iz više od 10 zemalja, što odražava kulturnu različitost pevača. Peva se na više stranih jezika, a žanrovi koje pevaju su klasična i savremena horska muzika i džez, osvežena aranžmanima specijalno napisanim za ovaj hor.

Od septembra prošle godine hor uspešno vodi dirigent Katarina Milošević i ona je u pravom smislu reči "spiritus movens" hora. Moto hora je "Odužimo se svojim doprinosom lokalnoj zajednici u kojoj živimo" i ideja vodilja je da se prilikom nastupa na koncertima prikupe novčana sredstva koja su namenjena u dobrotvorne svrhe i isključivo za decu.