Noć muzeja

Bačka Palanka

Noć muzeja

Otvorena Narodna biblioteka „Veljko Petrović“

Dok se odrasli budu prisećali svog detinjstva, mališani će otkriti kako je igrala i kojim bojama se šarenila Radost Evrope svih ovih godina! Kako su se dopisivali nekadašnji učesnici?

Dečije odeljenje – kreativno edukativne radionice na temu „Sloboda pisane reči“ i „Sloboda učenja“

Odeljenje za odrasle korisnike – pozorišna predstava „Banović Strahinja“ po tekstu Borislava Mihajlovića Mihiza u izvođenju učenika srednje stručne škole „Radivoj Uvalić“

Zavičajno odeljenje – otvaranje izložbe „Palanački srez i prisajedinjenje Vojvodine kraljevini Srbiji“ autora MA Nikole Milivojevića

Narodna biblioteka Veljko Petrović Trg bratstva i jedinstva 30

Prirodno-matematički fakultet je obrazovna i naučna ustanova na kojoj se stiču znanja i obavljaju naučna istraživanja iz oblasti biologije, hemije, fizike, matematike, informatike, geografije, turizmološke struke i zaštite životne sredine na pet departmana: Departmanu za biologiju i ekologiju, Departmanu za fiziku, Departmanu za geografiju, turizam i hotelijerstvo, Departmanu za hemiju i Departmanu za matematiku i informatiku. Fakultet je osnovan 1969. godine, mada počeci bavljenja prirodnim i matematičkim naukama na ovim prostorima dosežu u mnogo dalju prošlost.

telefon: 021 740292