Noć muzeja

Kosovska Mitrovica

Noć muzeja

Izložba skulptura i crteža „Bezimeni”

Skulpture i skice (crteži), diplomiranog vajara Vladimira Antića.

Sloboda umetničkog izražavanja vajara Vladimira Antića pod nazivom „Bezimeni”.Umetnik je težio oslobođenju forme koja je zarobljena u kamenu. Skulpture su glatke bez oštrih ivica, krajnje sugerisane forme, ostavljajući mašti posmatrača da ih dopuni.

Prateći program:

Izumi Nikole Tesle - kada su pomerene granice stvaralaštva. Izložba fotografija izuma najpoznatijeg srpskog i svetskog pronalazača i naučnika u oblasti fizike, elektrotehnike i radiotehnike.

Gradski Muzej Lole Ribara 3

Gradski muzej u Kosovskoj Mitrovici se nekada nalazio u južnom delu grada u kome su bili smešteni svi eksponati iz prve polovine 19 i početkom 20 veka . Trenutno je smešten u adaptiranom stambenom prostoru i shodno mogućnostima organizovao je i utvrdio stalnu postavku savremenog srpskog slikarsta. Pomenuta umetnička dela su donacije poznatih likovnih umetnika Srbije.

telefon: 028/425-365 e-mail: gradskimuzejkm@gmail.com