Noć muzeja

Bogatić

Noć muzeja

Duh diše gde hoće i glas njegov čuješ

"Zaustavljenost" dokumentarna izložba iz arhive Petra Pece Popovića.

XXIII Prolećni anale – Linija nova. Tradicionalna likovna manifestacija - selektor Svetlana Mladenov, istoričar umetnosti.

Postavka bogoslužbenih knjiga, ikona i predmeta starih od 1721. do 1921. godine. Izlaganje dokumenata i zapisa sa stranica starih knjiga na kojima su zabeleženi važni istorijski događaji u životu crkve i naroda Mačve. Beleške sveštenika iz letopisa i matičnih knjiga iz XIX i prve polovine XX veka. U 20.00 časova tematski koncert mešovitog hora Mačvanski.

Crkva Rođenja Presvete Bogorodice Vojvode Stepe 18, Bogatić

Crkva Rodjenja Presvete Bogorodice u Bogatiću predstavlja najstariju živu instituciju na području opštine Bogatić. Podignuta je 1856.godine. Kao njena najveća dragocenost može se istaći barokni ikonostas iz XIX veka, rad slikara Steve Todorovića.