Noć muzeja, 20. maj 2017. od 17:00 do 01:00

Vršac

Noć muzeja, 20. maj 2017. od 17:00 do 01:00

Tesline munje u Vršcu - odličan 5

Dok oko vas sevaju Tesline munje i slušate muziku sa Teslinog trafoa slikajte se sa Teslom i Sterijom. Uverite se da se naš ambijent prilagođava Vašem raspoloženju.Izmerite zaljubljenost, živce, reflekse, periferni vid, visinu, težinu… Vratite se u detinjstvo  i uživajte u kreativnosti i maštovitosti naših učenika i nastavnika.

Školski centar „Nikola Tesla“ Vršac Sterijina 40-44

Školski centar „Nikola Tesla“ je jedna od najstarijih obrazovnnih ustanova za obrazovanje zanatlija u Srbiji.Trenutno se u njoj školuju učenici u tri područja rada elektrotehnika, mašinstvo i ekonomija. Nemamo stalnu muzejsku postavku. Prethodne tri godine su učenici i nastavnici elektrotehničkih smerova pravili izložbu „Tesline munje u Vršcu“, sa željom da promovišu nauku i tehniku u našem gradu. Na izložbama smo prikazivali neke od  Teslinih ogleda i pronalazaka, oglede iz elektrostatike kao i radove naših učenika.Naše postavke za Noć muzeja ne traju samo jedu noć već su dostupne učenicima osnovnih i srednjih škola narednih nekoliko dana.

telefon: 065 2075 147 e-mail: trsla2006@open.telekom.rs website: http://teslinemunje.weebly.com