Noć muzeja, 20. maj 2017. od 17:00 do 01:00

Subotica

Noć muzeja, 20. maj 2017. od 17:00 do 01:00

Simboli Subotice - značajne građevine našeg grada

Program „Simboli Subotice – značajne građevine našeg grada“ predstaviće slike u tehnici slame koje su nastale na koloniji „LUSE“ 2012.godine, 2014. godine, 2015. godine i  2016.godine.

Simboli Subotice - značajne građevine našeg grada

Ovo udruženje je za ove četiri godine izradilo kolekciju slika na kojima su predstavljeni značajni objekti ovog grada kao što su Gradska kuća, Gradska biblioteka, Crkva Vaznesenja Gospodnjeg, Katedrala Svete Terezije Avilske,Franjevačka crkva, Crkva Uskrsnuća Isusova,  Kapelica Svetog Roka, Kapelica na Bunariću, Subotička gimnazija, Rajhlova palata, Željeznička stanica, Vodotoranj na Paliću, Velika terasa na Paliću, Vila Lujza na Paliću, Ženski štrand na Paliću . Slike su rađene u tri dimezije a očaravajući sjaj slame i umešnost članica doprinele su da ove slike pobuđuju posebnu pažnju posetilaca.

-Biće izložena i najpoznatija slika ovog udruženja – „Štrosmajerova ulica“.

-Tokom ove manifestacije članice će vršiti praktičan rad o postupku nastanka slika u tehnici slame.