Noć muzeja, 20. maj 2017. od 17:00 do 01:00

Kragujevac

Noć muzeja, 20. maj 2017. od 17:00 do 01:00

40 godina Univerziteta u Kragujevcu

Povodom Noći muzeja i 40 godina Univerziteta u Kragujevcu Fakultet medicinskih nauka u subotu 21. maja 2016. godine otvoriće u svojoj galeriji izložbu slika i skulptura ,,Svetlost zdravoumlja'' grupe od 24 umetnika okupljenih oko Kulturno-turističkog centra „Stefan Nemanja“ iz Lapova.

Svečano otvaranje izložbe zakazano je za 20 sati u galeriji Fakulteta medicinskih nauka.

Spisak umetnika:

23. Verica Rakita, Kragujevac

24. Mirko Rusić, Kragujevac

Medicinski fakultet Svetozara Markovića 69

Fakultet medicinskih nauka Univerziteta u Kragujevcu već decenijama je značajan faktor obrazovanja, nauke i zdravstva u Srbiji. Od 1977. kao Medicinski fakultet, ova ustanova tokom godina je zaokružila skup medicinskih nauka uvođenjem programa integrisanih akademskih studija farmacije i stomatologije, osnovnih strukovnih studija kao i akademskih doktorskih studija, stekavši na taj način i sadašnje ime. Praćenje visokih međunarodnih standarda i najnovijih metoda u visokom obrazovanju rezultiralo je time da se ovaj fakultet prema zvaničnoj državnoj listi poslednjih godina ustalio kao jedna od pet najboljih naučno-istraživačkih institucija u zemlji.Fakultet medicinskih nauka u Kragujevcu nije samo mesto nauke i obrazovanja već i kulture i duha što svedoči višegodišnje postojanje fakultetske galerije u reprezentativnom holu fakulteta koja se trudi da svojim delovanjem koliko može upotpuni likovni život Kragujevca. Stalna postavka delo je profesora grafičkog dizajna Vidana Papića, čije likovne varijacije na temu detalja iz starih medicinskih atlasa krase i ostale hodnike fakulteta dajući ustanovi specifičnu estesku atmosferu. Stalnu postavku smenjuju redovne periodične izložbe, najčešće mladih akademskih umetnika i stvaralaca koji do sada nisu bili dovoljno predstavljeni široj javnosti.

telefon: 034/306-800 lok. 121 e-mail: dekanat@medf.kg.ac.rs website: www.medf.kg.ac.rs