Noć muzeja

Novi Sad

Noć muzeja

Projekcija animiranog filma o Mihajlu Pupinu

Animirano-dokumentarni film Mihajlo Idvorski Pupin- put ka svetlosti prikazuje životnu priču čoveka koji na put ka svetlosti života kreće iz malog vojvođanskog sela, nastavlja putovati preko evropskih metropola do najzad, Sjedinjenih Američkih Država, gde nalazi svoju luku i utočište. Priča nas vodi u vrtloge emocija, u naučna otkrića, u sportski duh i spoznavanje sopstvenih slabosti. Nudi nam mogućnost pronalaženja rešenja za svaki problem. Svedočenje o životu i delu Mihajla Pupina možemnogima poslužiti kao najbolji putokaz ka uspehu. Kao dokaz da je svetlost koja nam je neophodna uvek tik uz nas, samo treba da pronađemo pravi način da do nje dođemo.

Zakoračite u lavirint prošlosti i saznajte sve o njegovom životu:

- detinjstvo u rodnom Banatu, čuvanje goveda i opčinjenost misterijama svetlosti i zvuka;

- dramatična plovidba okeanom i žestoka borba za uspeh u Americi i na kraju – ostvarenje svih snova : obrazovanje na najprestižnijim svetskim univerzitetima, trijumfalni uspeh u nauci,otkrića koja menjaju svet i neprolazna slava…

Projekcija animiranog filma 18h, 19h, 20h

Privatna OŠ „Miroslav Mika Antić“ Dositejeva 12

Privatna OŠ „Miroslav Mika Antić“ mlada je škola koja velikim koracima raste, osvajajući veštine kvalitetnog i sadržajnog osnovnog obrazovanja koje priprema.

telefon: 063 52 52 30 e-mail: office@skolamikaantic.edu.rs website: http://www.skolamikaantic.edu.rs/|www.skolamikaantic.edu.rs/