Noć muzeja

Novi Sad

Noć muzeja

Pioniri vazduhoplovstva i priča o Trifunu Amidžiću

Izložba je posvećena uspomeni na delovanje 422.jurišnog puka 42.vazduhoplovne divizije, koja je od početka 1945.(70.godina), delovala u Novo Sadu i majoru Trifunu R.Amidžiću(1902-1972),koji je bio komandir I eskadrile 422 vazduhoplovnog puka.Prvi put će biti iloženi predmeti iz privatne kolekcije Amidžićevih potomaka.Istovremeno će se podsetiti i na rad Škole rezervnih oficira Ratnog vazduhoplovstva, koja je delovala u Novom Sadu do 1948.

Izložba bi bila otvorena 08.05. i trajala bi do 29.05.2015.

Galerija La Vista Mite Ružića 2

Galerija La Vista je osnovana 2006.godine.Locirana je u pešačkoj zoni starog dela centra grada.Ubrzo je postala stecište talentovanih mladih i afirmisanih umetnika, kao i kolekcionara,kritičara,profesora i ljubitelja likovne umetnosti. Galerija povremeno organizuje samostalne i grupne izložbe umetnika iz cele Srbije, a i šire.Predstavljeni su profesori Akademije klasičnog slikarstva Univerziteta Educons,Maja Erdeljanin,Dragan Jankov,prof. Snežana Petrović,Miroslav Jovanović i drugi.Galerija poseduje reprezentativnu kolekciju renomiranih umetnika svih generacija i bavi se plasmanom ostvarenja likovne i primenjene umetnosti. U galeriji su stalno izloženi i radovi od keramike, vlasnice Vesne Maroš.

telefon: 063 517 757 e-mail: maros@neobee.net