Noć muzeja

Novi Sad

Noć muzeja

Nastanak umetničkog dela od ideje do realizacije

Nastanak Umetničkog dela od ideje do realizacije i kontakta sa publikom

- Demonstracija pripreme platna za slikanje , impregniranje i preparacija platna

- Pravilno natezanje platna na blind ram

- Početak rada na izradi slike – skica , crtež , podslikavanje

- Skiciranje zamišljene slike ( pejzaž, mrtva priroda, portret , prenošenje skice u crtež i crteža na platno , podslikavanje četkom )

- Završni rad na slici

Rad bi se izvodio na 4 platna istovremeno, sa prikazom posetiocima i mogućnošću zainteresovanih da se i sami uključe u proces izrade umetničkog dela.

Biografija Demonstratora : Aleksandar Mirković je rođen 1955 godine u Novom Sadu. Završio je „Školu za primenjenu umetnost“ u Novom Sadu. I školu za novinarstvo u Beogradu odsek – tehnički urednik novina na Jugoslovenskom institutu za novinarstvo.

Usavršavao je slikarstvo na Akademiji umetnosti u Novom Sadu.

Do sada je priredio devet samostalnih izložbi i učestvovao na preko dvadeset kolektivnih. Učesnik je mnogobrojnih likovnih kolonija i kulturnih manifestacija u zemlji i inostranstvu.

Osnivač je i pokretač kolonije „Čerevićka skela“ u Futogu koja postoji preko deset godina.

Osnovne delatnosti-samostalni umetnik , živi i radi u Novom Sadu, Vojvodina, Srbija .

Galerija Sezan Art Petra Drapšina 37

Galerija Sezan Art, osnovana 2015 godine, prodajna umetnička galerija, figurativno i apstraktno slikarstvo , ,stalna postavka preko 30 savremenih autora.

telefon: 063 8011700 e-mail: Info@galerijasezanart.com