Noć muzeja

Novi Sad

Noć muzeja

Aleksandar Zograf, život u stripu

Izložba strip tabli Aleksandra Zografa približiće posetiocima onirično-autobiografski svet našeg čuvenog strip autora, čiji radovi počivaju na spoju intimnog pripovedanja, ekspresivnog izraza i kritičkog pristupa stvarnost. 19č

Petar Pan - predstava

Kao i svake godine, dečija pozorišna trupa Francuskog instituta, priprema predstavu na francuskom jeziku, koja će ove godine biti premijerno prikazana u okviru Noći muzeja. Posetioci će, uz pomoć malih frankofonih glumaca, moći ponovo da dožive magiju 'večitog dečaka'! 20č

Foto i kreativne radionice

Tokom cele večeri, u Institutu će se smenjivati foto i kreativne radionice, gde će se posetioci moći na trenutak i sami da posatnu junaci ili autori stripa, bajke ili naučne fantastike i da naprave svoje fotografije koje će moći da podele na društvenim mrežama.

Francuski institut u Srbiji Nikole Pašića 33

Francuski institut u Srbiji – ogranak u Novom Sadu ima dva osnovna cilja: podsticanje dijaloga i razmene između francuske i srpske kulture, te promocija učenja francuskog jezika. Osnovne delatnosti Instituta su organizacija kurseva francuskog jezika za sve nivoe i uzraste, te organizacija kulturnih manifestacija u saradnji sa lokalnim institucijama i partnerima. Francuski institut u Novom Sadu ima i svoju medijateku, u kojoj posetioci Instituta mogu nači veliki broj frankofonih publikacija, audio i video zapisa.

telefon: 021 47 22 900 e-mail: admi.ifsns@gmail.com website: http://www.ccfns.org.rs|www.ccfns.org.rs