Noć muzeja,

Beograd

Noć muzeja, 21. maja 2016. od 17:00 do 01:00

Dve dinastije - Karađorđevići i Obrenovići

Dvorovi i dinastije. Pojmovi koji odišu misterijom i dozom intrige i pozivaju da zavirimo u njihove tajne. Pogledajte izuzetne simbole kojima su Karađorđevići i Obrenovići predstavljali državu, ali i neprocenjive predmete iz njihovog privatnog vlasništva. Ekskluzivni eksponati dočaraće vam ambijent Karađorđeve kuhinje, videćete kako se on oblačio i koje oružje mu je pripadalo. Očaraće vas i impresivna kraljevska kruna Petra Prvog, noćna kapa kneza Miloša, kao i odeća u kojoj je ubijen njegov sin Mihailo. Upoznajte životni stil srpskih dvorova i izuzetne simbole državnosti naše zemlje!

Dve dinastije - Karađorđevići i Obrenovići
Galerija na trgu Nikole Pašića Trg Nikole Pašića 11

Uredbom Izvršnog veća Narodne skupštine NR Srbije od 20. februara 1963. osnovan je Istorijski muzej Srbije. Istorijski muzej Srbije je nadležan za umetničko-istorijska dela od značaja za istoriju Srbije i to za oružje i vojnu opremu od kraja srednjeg veka, uniforme, zastave, znamenja, realije i memorijalne predmete vezane za značajne ličnosti i događaje, karte, planove i atlase, privredno-tehnički materijal fabričke proizvodnje, pečate, plakate, fotografije i razglednice istorijske sadržine.

telefon: 33 98 018 e-mail: istorijskimuzej@imus.org.rs website: http://www.imus.org.rs