Dve dinastije - Karađorđevići i Obrenovići

Dvorovi i dinastije. Pojmovi koji odišu misterijom i dozom intrige i pozivaju da zavirimo u njihove tajne. Pogledajte izuzetne simbole kojima su Karađorđevići i Obrenovići predstavljali državu, ali i neprocenjive predmete iz njihovog privatnog vlasništva. Ekskluzivni eksponati dočaraće vam ambijent Karađorđeve kuhinje, videćete kako se on oblačio i koje oružje mu je pripadalo. Očaraće vas i impresivna kraljevska kruna Petra Prvog, noćna kapa kneza Miloša, kao i odeća u kojoj je ubijen njegov sin Mihailo. Upoznajte životni stil srpskih dvorova i izuzetne simbole državnosti naše zemlje!

Galerija na trgu Nikole Pašića

Istorijski muzej Srbije - Galerija na Trgu Nikole Pašića

Trg Nikole Pašića 11, Beograd

Opširnije

Noć muzeja najavljuje da će sе XIII Nоć muzејa оdržati u subоtu, 21. maјa 2016. gоdinе u skladu sa datumоm Еvrоpskе Nоći muzејa. Planiranо vrеmе traјanja prоgrama је оd 17:00 dо 01:00 čas pоslе pоnоći. Noć muzeja je ujedno deo Evropske Noći muzeja čijoj se inicijativi priključila 2006. godine.

Akcije