Pristupaj Mojoj stazi sa nalogom Facebook Login Google Login

Dve dinastije - Karađorđevići i Obrenovići

Dvorovi i dinastije. Pojmovi koji odišu misterijom i dozom intrige i pozivaju da zavirimo u njihove tajne. Pogledajte izuzetne simbole kojima su Karađorđevići i Obrenovići predstavljali državu, ali i neprocenjive predmete iz njihovog privatnog vlasništva. Ekskluzivni eksponati dočaraće vam ambijent Karađorđeve kuhinje, videćete kako se on oblačio i koje oružje mu je pripadalo. Očaraće vas i impresivna kraljevska kruna Petra Prvog, noćna kapa kneza Miloša, kao i odeća u kojoj je ubijen njegov sin Mihailo. Upoznajte životni stil srpskih dvorova i izuzetne simbole državnosti naše zemlje!

Galerija na trgu Nikole Pašića

Istorijski muzej Srbije - Galerija na Trgu Nikole Pašića

Trg Nikole Pašića 11, Beograd

Opširnije

Nakon prvobitnog, u humanitarne svrhe iskorišćenog majskog termina, Noć muzeja 7. juna održana je u 43 grada i mesta Srbije. Muzeji širom Srbije 7. juna, u 11. Noći muzeja, dokazali su da znaju kako da privuku posetioce svojim najboljim adutima – zanimljivim postavkama koje sve znatiželjnike vode na jedinstveno, magično putovanje u nove svetove.