Pristupaj Mojoj stazi sa nalogom Facebook Login Google Login

Dve dinastije - Karađorđevići i Obrenovići

Dvorovi i dinastije. Pojmovi koji odišu misterijom i dozom intrige i pozivaju da zavirimo u njihove tajne. Pogledajte izuzetne simbole kojima su Karađorđevići i Obrenovići predstavljali državu, ali i neprocenjive predmete iz njihovog privatnog vlasništva. Ekskluzivni eksponati dočaraće vam ambijent Karađorđeve kuhinje, videćete kako se on oblačio i koje oružje mu je pripadalo. Očaraće vas i impresivna kraljevska kruna Petra Prvog, noćna kapa kneza Miloša, kao i odeća u kojoj je ubijen njegov sin Mihailo. Upoznajte životni stil srpskih dvorova i izuzetne simbole državnosti naše zemlje!

Galerija na trgu Nikole Pašića

Istorijski muzej Srbije - Galerija na Trgu Nikole Pašića

Trg Nikole Pašića 11, Beograd

istorijskimuzejSPAMFILTER@imus.org.rs

www.imus.org.rs

Opširnije

11. Noć muzeja biće održana 17. maja 2014. u više od 60 mesta Srbije i u više od 40 zemalja Evrope. Prijave su u toku!