Pristupaj Mojoj stazi sa nalogom

Dve dinastije - Karađorđevići i Obrenovići

Dvorovi i dinastije. Pojmovi koji odišu misterijom i dozom intrige i pozivaju da zavirimo u njihove tajne. Pogledajte izuzetne simbole kojima su Karađorđevići i Obrenovići predstavljali državu, ali i neprocenjive predmete iz njihovog privatnog vlasništva. Ekskluzivni eksponati dočaraće vam ambijent Karađorđeve kuhinje, videćete kako se on oblačio i koje oružje mu je pripadalo. Očaraće vas i impresivna kraljevska kruna Petra Prvog, noćna kapa kneza Miloša, kao i odeća u kojoj je ubijen njegov sin Mihailo. Upoznajte životni stil srpskih dvorova i izuzetne simbole državnosti naše zemlje!

Galerija na trgu Nikole Pašića

Istorijski muzej Srbije - Galerija na Trgu Nikole Pašića

Trg Nikole Pašića 11, Beograd

Opširnije

Manifestacija Noć muzeja, 12. po redu, biće održana u subotu 16. maja u celoj Srbiji. Tematski, 12. Noć muzeja će ići u dva smera. Jedan se priključuje obeležavanju važnih godišnjica dok se drugu tiče edukacije najmlađih – dečje Noći muzeja.